ACI device safety
ACI: hoogste niveau van veiligheid

De nieuwe standaard van DEHN voor Type-2 overspanningsbeveiliging

De nieuwe ACI-technologie - Advanced Circuit Interruption - biedt alleen maar voordelen.
 

De gecombineerde vonkbrugschakelaar in DEHNguard ACI Type-2 afleider maakt stroomopwaartse zekeringen overbodig. Omdat een voorzekering niet langer nodig is, bespaart u tijd, ruimte en materiaal.
 

Dit jaar stapt DEHN definitief over van CI naar ACI-technologie. Dit betekent dat de CI-artikelen in de loop van dit jaar worden uitgefaseerd. Dit is een uitgelezen moment om te kijken wat de vervangende types zijn en vast over te stappen naar de verbeterde versie. Onderstaand overzicht kan u daarbij helpen. 

Weet u niet zeker welk typenummer u nodig heeft? Bel ons, wij helpen u graag.

 

Alle oude en nieuwe artikelnummers op een rij
DEHN artikelnr. (CI)OmschrijvingDEHN artikelnr. (ACI)Omschrijving
952099DG S CI 275 FMwordt vervangen door952100DG S ACI 275 FM
952079DG S CI 275wordt vervangen door952100DG S ACI 275 FM
952327DG M TT CI 275 FMwordt vervangen door952341DG M TT ACI 275 FM
952322DG M TT CI 275wordt vervangen door952341DG M TT ACI 275 FM
952176DG M TT 2P CI 275 FMwordt vervangen door952121DG M TT 2P ACI 275 FM
952171DG M TT 2P CI 275wordt vervangen door952121DG M TT 2P ACI 275 FM
952406DG M TNS CI 275 FMwordt vervangen door952440DG M TNS ACI 275 FM
952401DG M TNS CI 275wordt vervangen door952440DG M TNS ACI 275 FM
952309DG M TNC CI 275 FMwordt vervangen door952330DG M TNC ACI 275 FM
952304DG M TNC CI 275wordt vervangen door952330DG M TNC ACI 275 FM
952178DG M TN CI 275 FMwordt vervangen door952220DG M TN ACI 275 FM
952173DG M TN CI 275 FMwordt vervangen door952220DG M TN ACI 275 FM

Uw voordelen met ACI-technologie

Veilig dimensioneren: maakt fouten onmogelijk

Met ACI-afleiders kunt u de eerder gemaakte configuratiefouten bij het selecteren en dimensioneren van een voorzekering voorkomen. Dit verhoogt de beschikbaarheid van uw systeem. De nieuwe gecombineerde vonkbrug-schakelaar is direct geïntegreerd in de afleider en daar perfect op afgesteld. Dit spaart u tijd en moeite bij het bepalen van de juiste voorzekering en de selectiviteit.

 

Verhoogde beschikbaarheid: weerstand tegen TOV

Tijdelijke overspanningen (TOV) (bijvoorbeeld door verlies van de nuldraad) kunnen conventionele overspanningsbeveiligingsapparaten (blijvend) beschadigen. De nieuwe ACI-afleiders hebben een veel betere weerstand tegen TOV. Dit verhoogt de beschikbaarheid van uw systeem en voorkomt dat u tijd en geld verspilt aan reparaties.

Eenvoudiger te installeren: Leidingdoorsnede slechts 6mm2 Cu

Een aansluitdoorsnede van slechts 6 mm² Cu is altijd voldoende. U bespaart kostbare tijd die u in het verleden besteed zou hebben aan het dimensioneren van de doorsnedes. Slechts 6 mm² Cu betekent ook dat de installatie van de SPD eenvoudiger wordt, omdat de radius kleiner is en de bedrading korter.

Geen lekstroom: verleng de levensduur van de afleider

De technologie in een ACI-afleider zorgt ervoor dat er geen lekstroom is. Dit voorkomt voortijdige veroudering van de overspanningsbeveiligingen en bespaart tijd en kosten bij het voortijdig vervangen van afleiders.
ACI-afleiders voorkomen ook dat de isolatiebewaking per ongeluk wordt uitgeschakeld, wat weer bijdraagt aan de veiligheid en beschikbaarheid.

Energievoorziening in de toekomst: voldoe nu aan de eisen

De wereldwijde energievoorziening bevindt zich in een overgangsperiode. Bij duurzame energieopwekking gelden andere parameters voor stroomnetten. Op zichzelf staande netwerken en opslagsystemen veranderen de condities voor kortsluitstromen of kortsluitvastheid. Met ACI-technologie bent u goed voorbereid op deze eisen van de toekomst.

 

Voor de hoogst mogelijke beschikbaarheid

De ACI-schakelaar/vonkbrug in DEHNguard ACI is in serie geschakeld met een varistor. Aan het einde van de levenscyclus van de ACI-spanningsafleider onderbreekt de varistor elke afwijkende stroom door middel van de gecombineerde vonkbrug-schakelaar die in serie geschakeld is, en wordt deze stroom zodanig gereduceerd dat zelfs de kleine zekeringen in het systeem niet omslaan. 

Dit betekent een veel grotere beschikbaarheid en operationele veiligheid voor het systeem vergeleken met standaard type-2 afleiders met externe zekeringen. 

Basis uitvoeringCI technologieACI technologie
Veilig dimensioneren--
Geleiderdoorsnede van 6mm2 is voldoende--
Langere levensduur dankzij weerstand tegen TOV en de afwezigheid van lekstroom--
Overstroombewaking-
Meer ruimte in de schakelkast-
Geen externe voorzekering nodig-
Thermodynamische regeling
Het beschermende effect van een type-2 afleider

Product details DEHNguard ACI

  • Nominaal voltage AC (UN): 230/400 V
  • Maximaal voltage (UC): 275 V
  • Nominale ontladingsstroom (IN): 20 kA
  • Kortsluitstroom-weerstand AC (ISCCR): 25 kA
  • Extra externe voorzekering: -
  • Voltage beschermingsniveau (UP): < 1,5 kV
  • TOV weerstand: min. 440 V
  • Configuraties: 3+1, 4+0, 3+0, 2+0, 1+1
  • Temperatuurbereik: -40 ... + 80°C
back to top